У 2015 році Литва готова взяти на реабілітацію близько 50 українських військових
17.12
17:45
Написати листаВерсія для друку
У наступному році кожного місяця до Литви на реабілітацію будуть відправлятися 4 поранених у зоні АТО військових. Про це стало відомо під час зустрічі керівництва Дніпропетровської області з Литовською делегацією.
У зустрічі взяли участь радники губернатора Борис Трейгерман, Станіслав Молоков та Тетяна Губа, в.о. директора департаменту охорони здоров’я Ігор Македонський, голова правління Фонду оборони країни Павло Хазан, почесний консул Литви у Дніпропетровську Віталій Півняк. Литовську делегацію представляли радники Міністра охорони здоров’я Литовської Республіки Здіслав Скварцяни та Арвідас Скорупкас, а також головний військовий лікар Міністерства оборони краю Литовської Республіки Гінтарас Беркевічюс.
Ігор Македонський розповів, що на Дніпропетровщині на лікування поранених у зоні АТО за найскромнішими підрахунками було витрачено 21 млн грн.
«Понад 3,5 тис поранених пройшло за 7 місяців через наші лікувальні установи. 15 лікарень надають допомогу цим постраждалим, - зазначив він. – Крім того, медичної допомоги потребують переселенці. Серед них є ВІЛ-інфіковані, онкохворі, хворі на цукровий діабет. Велика група пацієнтів, які залежні від гемодіалізу. Це серйозне навантаження на систему охорони здоров'я. Витрати на все це лягли на бюджет області, і досить важко впоратися з цими проблемами. Половину всіх витрат взяли на себе волонтери».
Арвідас Скорупкас повідомив, що Литва готова надати різносторонню допомогу медичній галузі Дніпропетровщини.
«Допомога, яку надають ваші лікарі хлопцям, дуже істотна. Ми раді, що можемо хоч чимось вам допомогти в біді, - зазначив він. - Ми готові не тільки прийняти наступного року хлопців, які потребують допомоги, але й сприяти підвищенню кваліфікації ваших фахівців. Ми надамо можливість їм попрацювати у нас в Литві, і якщо буде потреба, то і наші фахівці готові приїхати сюди, щоб поділитися досвідом».
Борис Трейгерман нагадав, що Литва вже прийняла на лікування 14 українських військовослужбовців.
«Один з головних підсумків візиту - готовність приймати кожен місяць 4 наших бійців на реабілітацію. Таким чином, протягом року майже 50 наших хлопців отримають можливість пройти курс реабілітації в Литві», - підкреслив він.
АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
АРХІВ НОВИН
Погода
Погода уКиєві
Погода уДніпрі
Погода уКривому Розі
Погода уЗапоріжжі
Погода вОдесі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: